For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Looking to elevate your home decor without sacrificing space? Look no further than our Stately Home console tables. Measuring just 14" deep, these tables are the perfect storage and display solution for narrow or cramped areas.Read More
Breakfront Detail
Three drawers with wood drawer glides
No tool assembly
Also available in antique white and antique mahogany
*Console only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Blue |
| Color/Finish Name | Navy |
| Table Top Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Wood |
| Wood Finish Material | Solid Wood |
| Table Features | Storage, Fixed Shelf |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Finish | Blue |
| Material | Wood |
| Width (in.) | 14 |
| Width (cm) | 35.56 |
| Height (in.) | 34 |
| Height (cm.) | 86.36 |
| Length (in.) | 60 |
| Length (cm) | 152.4 |
| Shipping Width (in.) | 64 |
| Shipping Width (cm) | 162.56 |
| Shipping Depth (in.) | 18 |
| Shipping Depth (cm) | 45.72 |
| Shipping Height (in.) | 11.5 |
| Shipping Height (cm) | 29.21 |
| Product Weight (lbs.) | 63 |
| Product Weight (kg) | 28.58 |
| Weight Kilogram | 34.38 |
| Made In | Vietnam |
| Collection | Stately |
| Collection Code | 1633 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
Additional DImensions | |
| Drawer Interior | 23" W x 10" D x 3" H / 58.42 W x 25.4 D x 7.62 H cm |
| Drawer Interior | 11" W x 10" D x 3" H / 27.94 W x 25.4 D x 7.62 H cm |
| Shelf | 58.75" W x 12.5" D / 149.23 W x 31.75 D cm |
| Floor to Bottom | 3" / 7.62 cm |