For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 75"h x 104"w x 18"d
With its smoothly rounded storage drawers, ample display space, and impeccable style, Jofran's Scarsdale Collection is the perfect addition to your living space. Featuring media cases with a striking grey finish, this collection adds a chic and modern touch to any room.Read More
Canned accent light
Two drawers with full extension drawer glides
8mm tempered glass shelves
mirrored back
Remote control
*Media console only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Gray |
| Color/Finish Name | Gray |
| Wood Finish Species | Acacia |
| Wood Finish Material | Solid Wood, Veneer |
| Number of Drawers | 6 |
| Media Furniture Features | Cable Management, Sound Bar Shelf |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Design Style | Modern |
| Width (in.) | 104 |
| Width (cm) | 264.16 |
| Depth (in.) | 18 |
| Depth (cm.) | 45.72 |
| Height (in.) | 75 |
| Height (cm.) | 190.5 |
| Shipping Width (cm) | 160.02 |
| Shipping Depth (cm) | 53.34 |
| Shipping Height (cm) | 88.9 |
| Product Weight (lbs.) | 270 |
| Product Weight (kg) | 122.47 |
| Weight Kilogram | 70.58 |
| Collection | Scarsdale |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
Other Dimensions | |
| Pier | 22"W x 18"D x 72"H / 55.88cm x 45.72cm x 182.88cm |
| Product Weight | 92 lbs / 41.73kg |
| Console | 60"W x 18"D x 26"H / 152.4cm x 45.72cm x 66.04cm |
| 69 lbs / 31.29Kg | |