For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 32"h x 36"w x 18"d
Experience the boho-chic vibes of the Rhapsody collection that will bring a splash of cool curves and unique aesthetics to your space. Each piece in the collection is crafted with meticulous care, resulting in a distinct piece that is truly one-of-a-kind.Read More
Shown in chestnut finish
Tasteful distressing gives each piece a unique, rustic charm and character.
Open shelving
Also available in black wash and grey wash finish
*Console only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color/Finish Name | Chestnut |
| Number of Shelves | 1 |
| Wood Finish Species | Acacia |
| Wood Finish Material | Veneer, Solid Wood |
| Material | Wood |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Design Style | Contemporary |
| Width (in.) | 36 |
| Width (cm) | 91.44 |
| Depth (in.) | 18 |
| Depth (cm.) | 45.72 |
| Height (in.) | 32 |
| Height (cm.) | 81.28 |
| Shipping Width (in.) | 38 |
| Shipping Width (cm) | 96.52 |
| Shipping Depth (in.) | 20.25 |
| Shipping Depth (cm) | 51.44 |
| Shipping Height (in.) | 34.5 |
| Shipping Height (cm) | 87.63 |
| Weight Kilogram | 16.96 |
| Made In | Vietnam |
| Collection | Rhapsody |
| Collection Code | 2185 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
Additional Dimensions | |
| Front Opening | 15.25", 38.74 cm |
| Shelf (before curve) | 33.5''W x 14.5''D x 12.25''H, 85.09W x 36.83D x 31.12H cm |
| Floor to Bottom | 4'', 10.16 cm |