For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Bringing the same expertly crafted style used in our Madison County dining, media, and accent pieces- with reclaimed Pine and gliding barn door accents- our Madison County bedroom suite provides the same relaxed sophistication for your bedroom.Read More
Create an oasis of rest and relaxation with this group, blending rustic and natural style to bring a unique and exceptional feel to your space. Available in three different finishes - Barnwood, Vintage Black, and Vintage White
Set includes bed, nightstand, dresser and mirror
Barnwood finish
Shop the entire collection to complete your bedroom design
*Bed, nightstand, dresser and mirror only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color/Finish Name | Barnwood |
| Number of Pieces | 4 Piece Set |
| Wood Finish Material | Solid Wood |
| Bed Size | Queen |
| Bed Type | Bookcase |
| Wood Finish Species | Pine Wood |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Material | Wood |
| Design Style | Rustic |
| Collection | Madison County |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
Dimensions | |
| Madison County King Barn Door Bed - 2260-KPFB | 82" W x 91"D x 63" H | 208.28 cm x 231.14cm x 160.02cm |
| Product Weight | 205 lbs / 92.99kg |
| Dresser | 62" W x 19" D x 45" H | 157.48 cm x 48.26 cm x 114.3 cm |
| Product Weight | 153 lbs / 69.39kg |
| Nightstand | 25" W x 18" D x 28" H | 63.5cm x 45.72 cm x 71.12 |
| Product Weight | 59.4 lbs / 26.94kg |
| Mirror | 40"W x 1"D x 32"H / 101.6cm x 2.54cm x 81.28cm |
| Product Weight | 30.8 lbs/ 13.61 |