For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 32"h x 70"w x 19"d
Welcome to the Kona Grove collection a perfect embodiment of tropical getaways and breezy lanais. This stunning collection features a warm finish that adds a unique style element to your living space.Read More
The Kona Grove collection is crafted with high-quality materials and designed to provide you with lasting comfort and beauty. The natural beauty of the wood and the warm finish of this collection will create a serene and inviting atmosphere in your living space.
Space for sound bar
Cable management
Shop the entire collection to complete your living room design
*Media console only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color/Finish Name | Brown |
| Number of Doors | 2 |
| Number of Shelves | 3 |
| Wood Finish Species | Acacia |
| Wood Finish | Deep Chocolate |
| Wood Finish Material | Solid Wood, Veneer |
| Number of Drawers | 2 |
| Media Furniture Features | Cable Management |
| Material | Wood |
| Finish | Deep Chocolate |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Width (in.) | 70 |
| Width (cm) | 177.8 |
| Depth (in.) | 19 |
| Depth (cm.) | 48.26 |
| Height (in.) | 32 |
| Height (cm.) | 81.28 |
| Shipping Width (in.) | 73 |
| Shipping Width (cm) | 185.42 |
| Shipping Depth (in.) | 22 |
| Shipping Depth (cm) | 55.88 |
| Shipping Height (in.) | 35 |
| Shipping Height (cm) | 88.9 |
| Product Weight (lbs.) | 119 |
| Product Weight (kg) | 53.98 |
| Weight Kilogram | 53.98 |
| Made In | Vietnam |
| Collection | Kona Grove |
| Collection Code | 706 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
Additional Dimensions | |
| Side Opening | 19 x 17.5 x 6.2 / 48.26 cm × 44.45 cm × 15.75 cm |
| Middle Opening | 21.75 x 17.5 x 6.25 / 55.25 cm × 44.45 cm × 15.88 cm |
| Cabinet | 19.25 x 17.75 x 16.75 / 48.9 cm × 45.09 cm × 42.55 cm |
| Drawer | 19.75 x 13.25 x 6.25 / 50.17 cm × 33.66 cm × 15.88 cm |