For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 39"h x 50"w x 16"d
Jofran Inc. Casa Bella mirrored console with vintage silver finish and two doors evokes the glamour of vintage Hollywood with its striking design. Featuring intricate molding over mirrored doors, each piece in this collection serves as a dramatic accent that is sure to make a statement.Read More
Fixed shelf
4mm mirrored glass door front
Cable management
Care: Dust with a soft, dry cloth periodically as needed.
*Cabinet only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Silver, Gold |
| Color/Finish Name | Gold-Silver |
| Number of Doors | 2 |
| Wood Finish | Vintage Silver |
| Wood Finish Material | Solid Wood, Veneer |
| Wood Finish Species | Acacia |
| Furniture Cabinet Features | Glass Doors, Cable Management |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Finish | Vintage Silver |
| Material | Glass, Wood |
| Width (in.) | 50 |
| Width (cm) | 127 |
| Depth (in.) | 16 |
| Depth (cm.) | 40.64 |
| Height (in.) | 39 |
| Height (cm.) | 99.06 |
| Shipping Width (in.) | 53.5 |
| Shipping Width (cm) | 135.89 |
| Shipping Depth (in.) | 43.5 |
| Shipping Depth (cm) | 110.49 |
| Shipping Height (in.) | 19.75 |
| Shipping Height (cm) | 50.17 |
| Product Weight (lbs.) | 110 |
| Product Weight (kg) | 49.9 |
| Weight Kilogram | 62.19 |
| Made In | Vietnam |
| Collection | Casa Bella |
| Collection Code | 1550 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
Additional Dimensions | |
| Door | 46.75" W x 31" H, 118.8W x 78.7H cm |
| Shelf Dimensions | 48.5" W x 13.75" D, 123.2W x 34.9D cm |
| Floor to Bottom | 2", 5.1 cm |