For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This charming end table is the perfect companion to your cozy corner. Crafted with elegance, it stands as a testament to timeless design and functional finesse. Whether it's cradling your coffee or showcasing your favorite lamp, this little marvel transforms any space into a haven of comfort and style.Read More
White marble table top
Square design
Powder coated metal legs
Intricate base
Sleek, clean lines
*Table only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Black, White |
| Color/Finish Name | Black-White |
| Accent Table Type | End |
| Table Top Shape | Square |
| Table Top Material | Stone/Marble |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Material | Metal, Stone |
| Design Style | Contemporary |
| Overall Table Length Without Leaf In Inches | 22 |
| Width (in.) | 22 |
| Height (in.) | 24 |
| Length (in.) | 22 |
| Shipping Width (in.) | 26 |
| Shipping Depth (in.) | 26 |
| Shipping Height (in.) | 8 |
| Product Weight (lbs.) | 40.26 |
| Collection | Riko |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
Dimensions | |
| Table top thickness | 1" |
| Leg Height | 22.5" |
| Leg Thickness | 1mm |