For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
With a warm finish and wood grain detailing, this set will enhance the overall look of your living room. All pieces feature metal lower shelving for storing your magazines, remotes, and décor. This set is pleasing to the eye but also practical for daily use.Read More
Includes one coffee table and two end tables
Walnut finish provides a warm home feeling
Shop the entire collection to complete your living room design.
*Coffee table and 2-end tables only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Black, Brown |
| Color/Finish Name | Black-Brown |
| Number of Pieces | 3 Piece Set |
| Table Top Shape | Rectangular |
| Wood Finish Material | Veneer |
| Wood Finish Species | Acacia |
| Assembly Required | Yes |
| Material | Wood, Metal |
| Design Style | Traditional |
| Shipping Width (in.) | 52 |
| Shipping Depth (in.) | 27 |
| Shipping Height (in.) | 9 |
| Collection | Mica |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
Additional Dimensions | |
| Coffee Table | 40"W x 24"D x 18"H |
| End Table | 24"W x 22"D x 22"H |
| Top Thickness | 1" |
| Coffee Table Shelf to Floor | 4" |
| End Table Shelf to Floor | 6" |