For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Product Dimensions 20"h x 26"w x 29"d
This coffee table will give your living room the update you've been craving! This coffee table features a solid, marble table top, that contrasts beautifully with the black wooden base.Read More
White, Marble Table Top
Black, Wooden Base
Plank Style Bottom Shelf
Rectangle Shape
Contemporary Style
Straight Legs
Casters
*Table only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for the actual color or finish.
General Specs | |
| Color | White, Black |
| Color/Finish Name | Black-White |
| Table Top Shape | Rectangular |
| Table Top Material | Stone/Marble |
| Wood Finish Species | Birch |
| Table Features | Fixed Shelf |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Material | Stone, Wood |
| Design Style | Contemporary |
| Overall Table Length Without Leaf In Inches | 48 |
| Width (in.) | 26 |
| Depth (in.) | 29 |
| Height (in.) | 20 |
| Length (in.) | 48 |
| Shipping Width (in.) | 54 |
| Shipping Depth (in.) | 32 |
| Shipping Height (in.) | 10 |
| Product Weight (lbs.) | 113 |
| Collection | Marcello |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
Dimensions | |
| Table top thickness | 2" |
| Inner distance leg to leg | 43" |
| Inner distance front leg to back leg | 21" |
| Top of shelf to bottom of table top | 14.25" |
| Leg height | 18" |
| Floor to bottom shelf | 1" |