For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This L-shape sectional offers spacious seating with a versatile layout. Upholstered in soft fabric, it features plush cushions and a supportive frame, creating a comfortable, inviting centerpiece ideal for relaxing, entertaining, and everyday living.Read More
Storm upholstery
Pillow 1: Madforplaid-Storm
Pillow 2: Jazzage-Storm
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Gray |
| Color/Finish Name | Storm |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 2 |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Pillow |
| Pillow Back Type | Loose |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Product Weight (lbs.) | 423 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
| Collection | Pinnacle |
| Series | 3300 |
Left Arm Facing Sofa with Corner (FG3303LC) | |
| Dimensions | 41" W x 109" D x 38" H / 211 lbs |
Right Arm Facing Loveseat (FG3302RF) | |
| Dimensions | 41" W x 69.5" D x 38" H / 134 lbs |
No Arm Chair (FG3301NA) | |
| Dimensions | 41" W x 30.5" D x 30.5" H / 78 lbs |