For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This sectional offers spacious seating, plush cushioning, and modern comfort. Featuring power reclining functions, durable upholstery, and a versatile L-shape design, it enhances relaxation while elevating contemporary living room style and functionality effortlessly.Read More
Brown upholstery
Cup holder
Arm Height: 11.5 inches
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color-Finish Name | Brown |
| Sectional Type | Reclining |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 6 |
| Recliner Release | Power Buttons |
| Recliner Mechanism | Power |
| Upholstery Material | Leather |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Tight |
| Sectional Features | Console w/Storage, Cup Holder, Drop Down Console |
| Material | Leather |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 23.5 |
| Seat Depth (in.) | 23.5 |
| Seat Height (in.) | 20.5 |
| Product Weight (lbs.) | 455.96 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
| Collection | Jordan |
| Series | MS83106S |
No Arm Chair (FGC83106-01NA) | |
| Dimensions | 40.15" W x 32.3" D x 40.15" H / 53 lbs |
Left Arm Recliner (FG83106-10LF) | |
| Dimensions | 40.15" W x 41.35" D x 40.15" H / 90 lbs |
No Arm Recliner (FG83106-10NA) | |
| Dimensions | 40.15" W x 32.3" D x 40.15" H / 73 lbs |
Wedge (FG83106-50) | |
| Dimensions | 46" W x 72.5" D x 43" H / 113.96 lbs |
Console Wedge (FG83106-55) | |
| Dimensions | 38.5" W x 12.5" D x 41.5" H / 36 lbs |