For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This sectional offers spacious seating, plush cushioning, and modern comfort. Featuring power reclining functions, durable upholstery, and a versatile L-shape design, it enhances relaxation while elevating contemporary living room style and functionality effortlessly.Read More
Camel upholstery
USB port
Shop the entire collection to complete your living room design
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color-Finish Name | Brown |
| Sectional Type | Reclining |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 2 |
| Recliner Release | Power Buttons |
| Recliner Mechanism | Power |
| Upholstery Material | Leather |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Tight |
| Sectional Features | USB Ports |
| Material | Leather |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Product Weight (lbs.) | 417 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
| Collection | Jordan |
| Series | 083106S |
Left Arm Facing Power Headrest Recliner (FGC83106-19LFHR) | |
| Dimensions | 40.15" W x 41.35" D x 40.15" H / 119 lbs |
| UPC | 844836139103 |
No Arm Chair (FGC83106-01NA) | |
| Dimensions | 40.15" W x 32.3" D x 40.15" H / 55 lbs |
| UPC | 844836139110 |
Wedge (FGC83106-19NAHR) | |
| Dimensions | 43" W x 65.75" D x 58.3" H / 7 lbs |
| UPC | 844836139141 |
No Arm Power Headrest Recliner (FGC83106-50) | |
| Dimensions | 40.15" W x 32.3" D x 40.15" H / 99 lbs |
| UPC | 844836139127 |
Console Wedge with Freezer (FGC83106-55ICE) | |
| Dimensions | 36.2" W x 13.4" D x 40.15" H / 38 lbs |
| UPC | 844836139165 |
RightArm Facing Power Headrest Recliner (FGC83106-19RFHR) | |
| Dimensions | 40.15" W x 41.35" D x 40.15" H / 119 lbs |
| UPC | 844836139134 |