For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This wheat U-shape chaise sectional features a spacious, contemporary design with plush seating and soft wheat-toned upholstery. Its U-shape layout with chaise provides generous comfort for lounging, entertaining, or family gatherings, while wide arms and deep cushions enhance everyday relaxation and modern living room style.Read More
Wheat upholstery
Upholstered seat and back
Pillow 1: Chindi-linen
Pillow 2: Bedouin-linen
Pillow 3: Nepal-linen
Pillow 4: Kathmandu-linen
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Gray |
| Color-Finish Name | Wheat |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | U-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 4 |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Loose |
| Includes Chaise | Yes |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
| Collection | Brighton |
| Series | 5830S |
Left Arm Facing Chaise (FG5835LF) | |
| Dimensions | 41" W x 109" D x 38" H |
| Weight | 192 lbs |
| UPC | 844836136904 |
No Arm Loveseat (FG5832NA) | |
| Dimensions | 48" W x 60" D x 38" H |
Corner Chair (FG5831CP) | |
| Dimensions | 48" W x 48" D x 38" H |
Raf Loveseat (FG5832RF) | |
| Dimensions | 68" W x 48" D x 38" H |
| UPC | 844836130513 |