For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This L-shape power reclining sectional offers spacious seating with plush cushioning and smooth power recline. Upholstered in warm camel fabric, it delivers comfort, support, and functionality, making it ideal for relaxing, entertaining, and everyday living spaces.Read More
Camel upholstery
Arm Widfth: 10 inches
Pillow 1: Zola-Shimmer
Pillow 2: Cora-Sand
Pillow 3: Bleeker-Linen
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color/Finish Name | Camel |
| Sectional Type | Reclining |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 3 |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Tight |
| Sectional Features | Built-in Sound System |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 32 |
| Seat Depth (in.) | 31 |
| Seat Height (in.) | 21 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
| Collection | Biscayne |
| Series | 9210S |
Left Arm Facing Sofa with Corner with Sound (FGC83106-19LFHR) | |
| Dimensions | 43.25" W x 43" D x 34.5" H |
No Arm Loveseat with Sound (FG9212NA) | |
| Dimensions | 45" W x 60.5" D x 43" H |
Right Arm Facing Chaise with Sound (FG9215RF) | |
| Dimensions | 41.25" W x 15.75" D x 29.5" H |