For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
This L-Shape sectional offers spacious seating for five to six people with a contemporary design. Upholstered in soft fabric, it features track arms, sturdy block legs, and a versatile layout perfect for relaxing, entertaining, and everyday living comfort.Read More
Ecru upholstery
Pillow 1: Holden-Porcelain
Pillow 2: Horatio-Porcelain
Arm Width: 8 inches
*Sectional only, any other products that may be displayed are sold separately. Images may not represent the actual size and color in images may differ in person. See store for actual color or finish.
General Specs | |
| Color | White |
| Color/Finish Name | Ecru |
| Sectional Type | Stationary |
| Sectional Shape | L-Shape Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 2 |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Cushion |
| Pillow Back Type | Loose |
| Sectional Features | Throw Pillows Included |
| Material | Fabric |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Arm Height (in.) | 25 |
| Seat Height (in.) | 19 |
| Shipping Depth (in.) | 27 |
| Product Weight (lbs.) | 345 |
| Manufacturer Warranty | Contact Store For Details |
| Series | 3300-GL9SP |
Right Arm Facing Sofa with Corner (FG3302RF-GL9SP) | |
| Dimensions | 41" W x 69.5" D x 38" H / 134 lbs |
| UPC | 844836144695 |
Left Arm Facing Sofa with Corner (FG9403LC) | |
| Dimensions | 41" W x 109" D x 38" H / 134 lbs |
| UPC | 844836144701 |
Right Arm Facing Loveseat | |
| Dimensions | 41" W x 69.5" D x 38" H / 134 lbs |
| UPC | 844836144695 |