For screen reader problems with this website, please call580-436-10505 8 0 4 3 6 1 0 5 0Standard carrier rates apply to texts.
Transform your living room into a haven of relaxation with our 7-piece power reclining sectional. Designed to effortlessly blend style and comfort, this sectional brings a touch of elegance to any space, with its rich brown upholstery and sleek, curved design that invites you to unwind in luxury. From your first cup of morning coffee to your late night movie marathon, the Harley sectional is there to support and cushion your quiet time.Read More
When comfort looks this good, staying in is the only plan you need.
Seating design encourages easy conversation and a more inviting seating arrangement
Brown tones bring light, warmth and a modern sophistication to your space
Recline at the touch of a button for personalized, effortless relaxation
Power moves wrapped in warm brown fabric.
Generously sized to accommodate family, friends, or your favorite lounging positions
Designed to handle real life moments with everyday style
Shop the entire collection to complete your living room design
*Sectional only, any other products that may be pictured are sold separately. Images may not reflect the actual size and color in images may differ in person.
General Specs | |
| Color | Brown |
| Color-Finish Name | Brown |
| Sectional Type | Reclining |
| Sectional Shape | Curved Sectional |
| Number Of Sectional Pieces | 7 |
| Recliner Release | Power Buttons |
| Recliner Mechanism | Power |
| Upholstery Material | Leather |
| Upholstery Pattern | Solid |
| Back Style | Tight |
| Sectional Features | USB Ports, Console w/Storage, Cup Holder |
| Material | Leather |
| Assembly Required | Contact Store For Details |
| Manufacturer Warranty | Contact Store for Details |
| Collection | Harley |
| Collection Code | 7531 |
Dimensions | |
| Console with Cupholders and Storage | Length: 13.4" x Depth: 39" x Height: 42.5" |
| Stationary Armless Chair | Length: 32.25" x Depth: 39" x Height: 42.5" |
| Corner Wedge | Length: 67.75" x Depth: 42.13" x Height: 42.5" |
| Armless Recliner | Length: 32.25" x Depth: 39" x Height: 42.5" |
| Stationary Armless Chair with Drop Down Table | Length: 32.25" x Depth: 39" x Height: 42.5" |
| Left Arm Facing Recliner | Length: 41.33" x Depth: 39" x Height: 42.5" |
| Right Arm Facing Recliner | Length: 41.33" x Depth: 39" x Height: 42.5" |